Biedrības vēsture


Biedrības tapšana...

Viss notika šādi:
Pats personīgi vairākus gadus slimoju ar diabētu, līdz 1996. gada maijā ienāca prātā doma par biedrību. Jau agrāk biju dzirdējis par līdzīgām biedrībām un nodomāju - kāpēc gan tāda nevarētu būt Aizputē? Pēc sarunas ar dakteri Vilmu Krūzi, uzklausīju viņas ieteikumus un nolēmu pamēģināt. Pēc laika sapnis par mazu biedrību izvērsās daudz plašāk,   iesaistījās  Latvijas  Diabēta  asociācijas prezidents Dr.- Ingvars Rasa, valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane...

(Ulvis Bensons)

 

Latvijas Diabēta asociācijas Aizputes nodaļa

1996. gada 27. jūlijā tika nodibināta Latvijas Diabēta Asociācijas Aizputes nodaļa. Dibināšanas kopsapulce notika Aizputes slimnīcas poliklīnikas telpās, tajā piedalījās 30 cilvēki... diabēta slimnieki, ārsti, medicīnas māsas, kā arī Aizputes pilsētas domes priekšsēdētājs Pēteris Hanka.

 

Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība

Kopš 1996. gada Aizputes Diabēta un invalīdu biedrību vada Ulvis Bensons.
2005. gadā biedrība ieguva Sabiedriskā labuma organizācijas statusu, ko pēc neilga pārtraukuma atjaunoja 2011 .gadā. Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība (ADIB) darbojas Aizputes novadā kas sastāv no 5 pagastiem - Kazdangas, Kalvenes, Aizputes, Lažas, Cīravas pagastiem un Aizputes pilsētas. Novadā 2019. gadā ir 8795 iedzīvotāji.

 

Biedrības mērķis

ADIB mērķis un uzdevums ir diabēta pacientus un viņa tuvinieku izglītošana un apmācība par diabētu, lai veicinātu sapratni par savu veselību un veselīgu dzīvesveidu, saglabātu labu dzīves kvalitāti, mazinātu sociālo izolētību, palīdzētu diabēta slimniekiem, kā arī sociāli maznodrošinātajām ģimenēm, kurās ir diabēta slimnieki.

No 2014. gada ADIB darbojas Aizputes Daudzfunkcionālajā krīzes centrā, katru nedēļas ceturtdienu no pulkst. 10 līdz 13.

 

 23 gadu laikā biedrība paveikusi daudz

  • noorganizēti 22 Starptautiskās Diabēta dienas pasākumi;
  • sarīkoti vairāk nekā 45 izglītojošus pasākumi, kas ir saistīti ar diabētu;
  • noorganizētas 3 akcijas, kuru laikā apmeklētājiem bija iespējams bez maksas noteikt glikozes, holesterīna un triglicerīdu līmeni asinīs;
  • rīkoti labdarības pasākumi „Mēs esam kopā", kuru laikā tika vākti ziedojumi biedrības saimnieciskajai darbībai.

Bet vairāk par visu biedrība lepojas ar to, ka palīdzējusi saviem biedriem pārvarēt grūtības, kas rodas ikvienam cilvēkam, dzīvojot ar hronisku slimību dienu no dienas!

Skatīts: 1113x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ